Secret RF 2.0
Radiofrekwencja mikroigłowa to jedna z nowocześniejszych metod terapeutycznych w medycynie estetycznej. Pozwala uzyskać efekt ujędrnienia i liftingu skóry, redukcji zmarszczek, a także świetne niweluje blizny i rozstępy.
Umów wizytęRadiofrekwencja mikroigłowa to jedna z nowocześniejszych metod terapeutycznych w medycynie estetycznej. Pozwala uzyskać efekt ujędrnienia i liftingu skóry, redukcji zmarszczek, a także świetne niweluje blizny i rozstępy.
Umów wizytęZabieg polega na wprowadzeniu pod powierzchnię skóry bardzo cienkich igieł, a następnie emisji fali radiowej nagrzewającej tkankę wokół ich powierzchni. Głębokość wprowadzania igieł oraz natężenie prądu o częstotliwości fal radiowych reguluje lekarz przeprowadzający zabieg. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań. Dzięki temu pobudzamy procesy naprawcze i regeneracyjne skóry oraz stymulujemy tworzenie nowych struktur kolagenowych.
Dużym atutem liftingu metodą RF jest też możliwość wykonania go przez cały rok – nawet latem, czyli w okresie intensywnego nasłonecznienia. Radiofrekwencja mikroigłowa działa precyzyjnie – w ściśle wyznaczonym obszarze – i nie powoduje ryzyka poparzeń.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie wymaga specjalnego przygotowania. Sugerowana seria zabiegów to 3-4 w odstępach co 3-4 tygodnie.
Odmładzanie skóry – napięcie i redukcja zmarszczek
Głęboki, termiczny lifting twarzy (ściągnięcie, poprawa napięcia i wizualne odmłodzenie konturu)
Rewitalizacja skóry naczynkowej i łojotokowej
Leczenie blizn i rozstępów
Blizny potrądzikowe
Nadpotliwość
Zamykanie powierzchownych naczyń
ciąża i okres laktacji,
choroby autoimmunologiczne,
skłonność do keloidów, zaburzenia gojenia się ran,
pacjenci z rozrusznikami serca lub innymi aktywnymi implantowanymi metalowymi urządzeniami w obszarze leczenia,
choroby przewlekłe: nowotwory, nieuregulowana cukrzyca,
wszelkie zabiegi chirurgiczne w obszarze leczenia w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
stosowanie leków immunosupresyjnych
stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ, np. środków zawierających ibuprofen) na tydzień przed i po każdej sesji,
aktywne zakażenia skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej,
stosowanie leków immunosupresyjnych.
Zabieg nie wyłącza z codziennych aktywności
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk w obszarze poddanym zabiegowi, które najczęściej ustępuje w przeciągu 3 godzin (w indywidualnych przypadkach może utrzymać się do 3 dni) Po 24 godzinach w miejscu zabiegu mogą pojawić się strupki (w miejscu penetracji igieł)
Po 24 godzinach można nakładać makijaż
Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać nadmiernego pocierania skóry, a także sauny i gorącej wody
Należy stosować kremy pozabiegowe